Rahvusvahelisi tudengeid vastu võtvad Eesti ülikoolid - Settleinestonia.ee

Rahvusvahelisi tudengeid vastu võtvad ülikoolid Eestis

Eestis on läbi aegade olnud väga head õppimisvõimalused nii kohalike kui ka rahvusvaheliste õpilaste jaoks ning välistudengite arv on siinsetes ülikoolides iga aastaga tõusnud üha kiiremini.

Kõige enam asutakse Eestisse õppima ärinduse, õiguse ning humanitaaria ja kunstide õppekavadel. Viimastel aastatel on populaarne ka info- ja kommunikatsioonitehnoloogia. (Allikas: archimedes.ee)

Ingliskeelset haridust pakkuvad Eesti ülikoolid

Mõistagi on välistudengi jaoks tähtis, et õpe toimuks just selles keeles, mis on õppijale mugav ja selge ning võimaldaks õpinguid edukalt läbida. Inglisekeelset kõrgharidust pakuvad Eestis paljud riiklikud ülikoolid, kuid ka mõned eraülikoolid.

Tartu Ülikool kui Eesti vanim ja tunnustatuim ülikool

Tartus, Eesti suuruselt teises ja hingelt nooruslikus tudengilinnas asub Tartu Ülikool. Tegemist on Eesti vanima (asutatud juba 1632. aastal), suurima ja auväärseima ülikooliga, mis kuulub lisaks ka maailma parimate sekka – nimelt kerkis kool 2019. aastal maailma ülikoolide edetabelis QS World University Rankings 301. kohale.

2020. aastal on Tartu Ülikoolis võimalik valida 27 ingliskeelse õppekava seast. Näiteks saab õppida arstiteadust, mille puhul on tegemist väärt ametiga kogu eluks. Arstiteaduskonna lõpetaja ei pea iial muretsema tööpuuduse pärast ning tema amet on hinnatud nii Eestis kui kogu Euroopas. Teine populaarne eriala on ettevõttemajandus – tegemist on laiahaardelise ning praktilise haridusega, mis aitab saada tervikliku ülevaate ettevõtlusest.

Rahvusvaheline õpikeskkond lubab ehedat kokkupuudet eri kultuuridest õppurite ja suurepäraste välisõppejõududega. Just selles Eesti ülikoolis on õppinud Eesti parimad arstid ja töötavad hinnatuimad teadlased, kuna üle poole Eesti teadustöödest avaldavad just Tartu Ülikooli teadlased.

Põhjalikku lisainfot leiab Tartu Ülikooli ingliskeelselt kodulehelt.

TalTech ehk endine Tallinna Tehnikaülikool

Viimastel aastate jooksul julge rebranding’u läbinud Tallinnas asuv TalTech on tehnoloogia, teaduse ja uuenduslikkuse edendaja. TalTech üks parimaid inseneri- ja majandushariduse pakkujaid Eestis.

Inglise keeles on võimalik õppida erialasid nagu integreeritud tehnoloogiad, rahvusvaheline ärikorraldus, õigusteadus, küberturbe tehnoloogiad.

1918. aastal asutatud TalTech on ainus tehnikaülikool ja praegu Eesti kõige rahvusvahelisem ülikool, kus õpib umbes 10 300 õpilast, kellest umbes 16% on rahvusvahelised üliõpilased (rohkem kui 100 erinevast riigist). TalTechis luuakse tõeliselt põnevaid ja uuenduslikke asju, näiteks isesõitvaid autosid või saadetakse kosmosesse satelliite – TTÜ100.

Kandideerimistingimuste, õppimisvõimaluste ning stipendiumitega saab tutvuda külastades TalTech’i ingliskeelset kodulehte.

Tallinna Ülikool – suurim humanitaarteadusi õpetav ülikool Tallinnas

Samuti pealinnas asuv Tallinna Ülikool on üliõpilaste arvu poolest Eestis kolmas ülikool, kus on 116 õppekava, sh 20 ingliskeelset kava. Koolis õpib ligi 7000 tudengit, keda õpetavad 400 õppejõudu.

Inglise keeles saab Tallinna Ülikoolis õppida näiteks audiovisuaalset meediat – õppekava keskendub meedia põhiteadmiste, -oskuste ja loomingulisuse arendamisele ja annab pädevuse televisioonis dokumentaal- ja lavastuslike filmide tegemiseks. Kui tulevast tudengit huvitab kirjandus, antropoloogia, ajalugu ja võõrkeeled, siis on võimalus asuda õppima interdistsiplinaarseid humanitaarteadusi – Artes Liberales.

Tallinna Ülikool peab end targa eluviisi eestvedajaks. Sealne Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut on populaarne nende seas, kes soovivad oma tuleviku siduda filmitootmise, televisiooni, kommunikatsiooni, koreograafia, kunsti või muusikaga.

Täpsema info õppekavade kohta leiab Tallinna Ülikooli koduleheküljelt.

Eesti Maaülikool

Tartus asuv Eesti Maaülikool on maailma 100 parima ülikooli seas just põllumajanduse ja metsanduse erialal. Maaülikooli õppe- ja teadusvaldkonnad erinevad teiste ülikoolide omadest.

Praegu pakutaks Eesti Maaülikoolis järgmisi ingliskeelseid kraadiõppe programme: veterinaarmeditsiin, maastikuarhitektuur, põllumajanduse ja toiduainete tootmise ärijuhtimine. Lisaks on ka paljud kursused ingliskeelsed.

Maaülikoolis tehakse teadust maailmatasemel – igal aastal on koolis üha rohkem välisõppejõude ning -õppureid. Suur osa ülikooli teadus- ja õppetööst toimub ligi 40 hektari suurusel alal asuvas modernses ülikoolilinnakus. Õppehoonete ja raamatukogu läheduses asub Tartu üks populaarsemaid spordihooneid ning kõrgustesse pürgiv üliõpilasühiselamu.

Head infot ülikooli kohta leiad ingliskeelselt koduleheküljelt.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia – muusika ja loomingu sünnipaik

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia on Tallinnas asuv teatrile ja muusikale suunatud avalik-õiguslik ülikool. Tuntuimad ning Eesti muusikakultuuri rikastavad akadeemia vilistlased on näiteks maailmakuulus helilooja Arvo Pärt, lisaks Eestis laialt tuntud heliloojad nagu Erkki-Sven Tüür, Olav Ehala ja Alo Mattiisen.

Muusika ja -teatrikadeemias saab õppida kõiki tuntuimaid muusika ja teatriga seotud erialasid – orelist ja klavessiinist džäss- ja pärimusmuusikani.

Kool on mitmete rahvusvaheliste organisatsioonide liige ning osaleb Euroopa Liidu rahastatud haridusprogrammides.

Lisainfot saab uurida kooli ingliskeelselt koduleheküljelt.

Eesti Kunstiakadeemia on disainerite ja kunstnike lävepakk

Eesti Kunstiakadeemia asub pealinnas Tallinnas ja kuulub oma valdkonna poolest ainsa Ida-Euroopa kõrgkoolina maailma 200 tippülikooli sekka. Tegemist on Eestis ainulaadse disaini-, arhitektuuri-, kunsti- ja kunstikultuuri kõrgharidust pakkuva õppeasutusega.

Siin saab õppida rohkem kui kümnel inglisekeelsel erialal. Näiteks arhitektuuri-, disaini-, kunstikultuuri ning vabade kunstide teaduskonnas. Mõned näited õppekavade kohta: animatsioon, interaktsiooni disain, kaasaegne kunst, disaini ja tehnoloogia tulevik.

Ülikool suhtleb teiste parimate ülikoolidega üle maailma ning on rahvusvaheliste haridus- ja erialavõrgustike liige. See kõik pakub õppijatele ja töötajatele väga häid võimalusi silmaringi avardamiseks ning arenguks.

Head infot kunstiakadeemias õppimise kohta leiad akadeemia ingliskeelselt koduleheküljelt.

Toeks välisriigist saabunud õpilasele – Settle in Estonia õppimismoodul

Hea on teada, et Eestisse õppima saabunud välisriigi õpilane ei pea kõigega hakkama saama omapead, vaid tal on võimalus saada tuge, teadmisi ja abi. Näiteks aitab kohanemisele kaasa õppimismooduli koolitus, kus käsitletakse kõige olulisemaid teemasid, mille omandamine aitab tudengil Eestis hakkama saada.

Koolitus annab teadmisi:

  • välismaalase õigustest ja kohustustest Eestis;
  • Eesti õppimiskultuuri iseloomust;
  • töövõimalustest;
  • praktikavõimalustest;
  • ülikoolidest ja tudengile toeks olevatest organisatsioonidest.

Seega saab koolitusel põhjalikku infot just õppimise kohta – kuidas Eestisse õppima asumine käib ja mida on selleks vaja teada. Muu hulgas antakse koolitusel osalejale ka teavet, millised on Eestis elamiseks vajalikud dokumendid (näiteks elamisluba ja selle uuendamine) ja kuidas need korras hoida.

Tähtis on teada sedagi, mil viisil on kõige lihtsam hakkama saada Eesti ametiasutustega kontakteerudes ja kuidas on kõige tulemusrikkam suhelda Eesti kultuuriruumis kaasõpilaste ning õppejõududega.

Kõike seda pakub põhjalik Settle in Estonia õppimismoodul.

Koolitustele oodatakse kõiki alla viie aasta Eestis viibinud tähtajalise elamisloa või tähtajalise elamisõigusega välismaalaseid. Uuri lähemalt!