Juurdepääsetavus

Teie ees olev koduleht on arendatud selliselt, et see vastaks WCAG 2.0 AA juurdepääsetavuse juhistele. See tähendab, et on kasutatud teatud tehnilisi vahendeid ja sisu koostamise põhimõtteid, mis aitavad kodulehe sisu tarbida nägemis-, kuulmis-, füüsilise-, kõne-, tunnetusliku-, keele-, õppimis-, ja neuroloogiliste puudustega kasutajatel.

Alljärgnevalt ülevaade põhilistest abivahenditest.


Klaviatuuriga navigeerimine

Sellel veebilehel on võimalik navigeerida ainult klaviatuuri abil. Selleks tuleb kasutajal vajutada korraga alla  klahvikombinatsiooni  a+f+j. Selle klahvikombinatsiooni vajutamisel aktiveerub lehekülje nummerdamine. See tähendab, et kõik lingid, lehed, menüüpunktid jms nummerdatakse ning nende numbrite abil saab liikuda vastavalt soovitud lingile, lehele ning teha vastavaid toiminguid. 


Teksti suuruse ja reavahe kõrguse muutmine vaegnägijate vahend

Sisu suurendamiseks on veebilehe paremal pool päises link „vaegnägijatele“. Sinna peale klikkides, avaneb teksti suuruse, reavahe kõrguse ja kontrastsuse muutmiseks vajalik vahend.  

Teksti suuruse muutmiseks tuleb vajutada vastavalt nuppe A- (teeb väiksemaks) või A+ (suurendab). Nupul A vajutades, taastatakse teksti originaalsuurus. 

Reavahe kõrgust saab muuta kui vajutada vastavatel nuppudel: 2x või 4x. Vajutades nupu 1x taastatakse originaal kõrgus. 

 

Värvide muutmine

Sellel veebilehel on võimalik  muuta ka sisu kontrastsust.  Värvide muutmine käib samast kohast nagu teksti suurendamine/vähendamine ja reavahe kõrguse muutmine: 

  • Vajutades nupul kontrastsus   muutub sisuosa taust mustaks ning tekst ja lingid kollaseks
  •  Vajutades nupulsinine taust  muutub taust siniseks, tekst jääb mustaks. 
  • Vajutades nupul kollane taust  muutub taust kollaseks. 


Ekraanilugejad

Ekraanilugeja on programm, mis üritab arvutiekraanil kujutatavat interpreteerida ja teistes vormides edasi anda. 


Valik ekraanilugejaid:Viimati muudetud: neljapäev, 1. oktoober 2015, 18:40