Miks õppida Eestis?

Miks õppida Eestis?

Võib-olla küsid endalt just praegu: miks õppida Eestis? Kas Eesti riigis on turvaline, mugav ja hea elada? Kas Eesti koolid ja ülikoolid on heal tasemel? Kirjeldame selles postitusest üsna detailselt, miks tasub oma õpiteekonda jätkata just Eestis ja millised võimalused meil õppurile pakkuda on. Loe edasi ja saad teada!

Alljärgnevalt toome välja mõned head põhjused, miks just Eesti riik on õppimiseks mugav ja mõnus paik ning miks siin on hea elada ja pärast ülikooli lõpetamist tööle asuda:

 • Eestis on tipptasemel e-ühiskond, mis tähendab, et meil on elektroonilised ID-kaardid, e-riik, e-tervis, e-kool, e-parkimine jms (e-estonia.com). Kui asute Eestisse õppima, siis elate ja tegutsete väga ainulaadses ja uuenduslikus riigis! Näiteks uue ettevõtte loomiseks kulub veebis kulub vaid mõnikümmend minutit ja 99% pangatoimingutest saab läbi viia samuti veebi vahendusel.
 • Eestis on palju puhast õhku, häid võimalusi looduses viibimiseks ja vaba aja veetmiseks.
 • Eestis räägitakse inglise keelt enamasti vabalt ja oskuslikult. Ülikoolides on spetsiaalsed ingliskeelsed õppekavad ja ka avalikus ruumis on inglise keele oskajaid rohkesti. Seega – inglise keele rääkija Eesti riigis kindlasti hätta ei jää!
 • Eesti on üks turvalisemaid riike, kus sündida ja elada. UNICEF-i andmetel on Eesti just nende riikide hulgas, mis on märgitud kui maailma madalaima vastsündinute suremusega riigid.

Miks õppida just siin – Eestis?

Eesti on üliõpilaste jaoks populaarne sihtkoht, kuna tudengitele pakutavad programmid on mitmekesised ning õppe- ja elamiskulud on üsna madalad. Eestis õppimine ja elamine on meeldejääv kogemus. Kirjeldame peamisi põhjuseid, miks just Eesti ülikoolid on õppimiseks väga hea valik.

 • Ülikoolid pakuvad üle 250 kraadiõppe võimaluse, mille õppetöö toimub inglise keeles.
 • Lõpetamisel saab õpilane rahvusvaheliselt tunnustatud diplomi.
 • Pakutakse erinevaid riiklikke stipendiumeid ja toetusi ka välismaalt tulevatele üliõpilastele.
 • Meie ülikoolides on aktiivne ja rohkelt meelelahutust pakkuv tudengielu.
 • Head võimalused õpingute ajal tööle asuda (lisaks võimalus 9 kuud pärast lõpetamist Eestis edasi elada, et leida endale sobiv töö).
 • Turvaline ja stabiilne elukeskkond ning taskukohased elamiskulud.

NB! Enne, kui asute Eestisse õppima, uurige kindlasti asjakohast teavet õppeprogrammide, sisseastumisprotsessi, taotlejatele esitatavate nõuete, õppetasude ja oluliste tähtaegade kohta.

Juhised kandideerimiseks

 • Leidke Eestis õppimiseks sobiv ülikool ja kraadiõppe programm. Täpsemat infot ülikoolide ja õppekavade kohta saab lugeda näiteks postitusest „Rahvusvahelisi tudengeid vastu võtvad ülikoolid Eestis“.
 • Valmistage ette vajalikud sisseastumisdokumendid. Kui soovite esitada avalduse, on oluline kontrollida ka vajalikke nõudeid (neid on kirjeldatud tavaliselt ülikooli veebisaidil). Veenduge, kas teil on ülikooli vastuvõtmiseks vajalikud eeldused olemas.

Kui soovite kandideerida korraga mitmesse programmi, tasub silmas pidada, et erinevatel ülikoolidel (ja programmidel) võivad olla taotlejatele erisugused tingimused (dokumendid, aktsepteeritud inglise keele testid ja hinded, sisseastumiskatsed, intervjuud, portfooliod, esseed jne). Paljud laialt levinud inglise keele testidest (näiteks IELTS ja TOFEL jne) on aktsepteeritud kõigis Eesti ülikoolides. Doktorandid peavad enne taotluse esitamist leidma endale sobiva juhendaja.

 • Jälgige tähtaegu! Eestis on inglisekeelsetele õppekavadele kandideerimise tähtajad ülikooliti sageli üsna erinevad. Pange tähele: külastage kindlasti kooli veebisaiti või pöörduge nende poole isiklikult, et kindlaks teha, kas vastuvõtu tähtaegade suhtes pole hiljuti tehtud muudatusi.

Kas Eestis õppimine on tasuline?

Mõistagi huvitab potentsiaalset tudengit oluline küsimus: kui palju maksavad õpingud? Sellele küsimusele ei saa üheselt vastata, kuna õppetasud võivad eri ülikoolides olla väga erisugused – kõik sõltub õppetasemest ja soovitud erialast.

Üldiselt varieeruvad õppemaksud bakalaureuse- ja magistriõppe programmides 1660 eurost 7500 euroni aastas (mõne kallima erandiga, milleks on näiteks meditsiiniprogramm, mis maksab 11 000 eurot aastas). Hinnalisemad erialad on meditsiin, õigus, ärijuhtimine ja sotsiaalteadused. Mõned kõrgkoolid võivad kehtestada erinevaid õppetasusid nii Euroopa Liidust kui ka väljastpoolt Euroopa Liitu tulevatele üliõpilastele. Lisaks pakuvad ülikoolid erinevaid magistri- ja bakalaureuseõppe programme, kus õppemaksu pole vaja tasuda. Kindel on see, et doktoriõpingud on Eestis õppemaksust vabastatud.

NB! Õppetasusid aeg-ajalt muudetakse. Kõige uuema teabe saamiseks pöörduge otse teid huvitava kõrgkooli poole.

Parimaks toeks välisriigist saabunud õpilastele Eestis on Settle in Estonia õppimismoodulid. Vaadake lähemalt näiteks õppimismooduli koolitust ja uurige sellel osalemise tingimusi. Koolitus annab tudengile baasinfo, mis aitab Eestis kõigega hakkama saada.