Kuidas leida IT valdkonna tööpakkumisi Eestis?

IT tööpakkumiste leidmine Eestis

Kuidas leida Eestis tööpakkumisi IT valdkonnas? Eesti on tuntud e-riik ja Eesti info- ning kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) sektori võimsat arengut on kõrgelt tunnustatud üle maailma. Eestis loodud IT-lahendused (teiste hulgas BOLT) ja e-teenused (näiteks Transferwise) on paljudele riikidele üle maailma eeskuju andnud.

IT kui osa Eesti igapäevaelust

Eestlased on juba aastaid harjunud, et suure osa igapäevatoimingutest (pangatoimingud, arstile registreerimine, avalduste saatmine asutustele jne) saab hõlpsasti läbi viia tänu elektroonsele autentimisele. Seetõttu on võimalik, et Eestis asuvas ning samas mitmete eri rahvusest töötajatega IT-ettevõttes töötades antakse panus millessegi, mida saab ka Eesti igapäevases elus lähikuudel kasutada.

Millistel aladel IT-spetsialiste vajatakse?

IT-asjatundja võib Eestis leida töökoha peaaegu ükskõik millises valdkonnas – näiteks muusikatööstuses, kasvõi moe- või puidutööstuses. 2020. aastal on väga paljudel ametikohtadel tarvis mingil tasemel IT-oskusi. Veelgi enam – peaaegu ükski eluvaldkond ei toimi enam täiuslikult ilma info- ja kommunikatsioonitehnoloogiata, mingil määral on seda tarvis igal pool. Juba praegu on nii, et inimestele jäävad keerulisemad tööd, kuid lihtsamad ülesanded on usaldatud automatiseeritud seadmete, robotite hooleks.

IT-valdkonnas peab olema pidevalt valmis muutustega kaasa minema, olema paindlik ja õppimisvõimeline. Selge on see, et oskuslik ja korraliku haridusega IT-spetsialist leiab Eestis töö kiiresti. Paljudel ametikohtadel pakutakse praegu nii veebipõhist värbamist kui ka kaugtöö võimalust.

Olulisemad IT valdkonna ametid, mille esindajaid peaaegu alati vajatakse on:

 • Veebidisainer
 • Veebiarendaja, multimeediaspetsialist
 • Süsteemiadministraator
 • Andmebaasiadministraator
 • Andmeanalüütik
 • Tarkvaraarendaja
 • Tehnilise toe spetsialist
 • Programmeerija
 • Klienditoe spetsialist
 • IT-testija
 • Süsteemianalüütik

Kuskohast leida tööpakkumisi?

Parimad allikad IT-tööpakkumiste leidmiseks on ilmselt kohalikud Eesti värbamissaidid CV.EE ja Cvkeskus. Samuti saate uurida näiteks workinestonia kodulehekülge. Kõiki neid kolme veebilehekülge saab vaadata ka inglise ja vene keeles, et otsida sealt mugavalt välja just endale huvipakkuvad tööpakkumised.

Palju IT valdkonna tööpakkumiste kuulutusi on leitavad Jobbatical.com, MeetFrank.com ja MoveMyTalent.com keskkondades.

Tudengite jaoks on loodud mitmekeelne veebileht tudengiveeb, kust leiab samuti mitmesuguseid tööpakkumisi. Lisaks on osalise tööaja või ühekordsete „tööampsude“ jaoks olemas veebisait: goworkabit.com.

Mõistagi tasub uurida ka erinevate IT-valdkonna ettevõtete veebisaite. Kui olete huvitatud konkreetses ettevõttes töötamisest, võite saata oma CV otse neile.

Kas IT-valdkonnas töötamiseks on tarvis osata eesti keelt?

Sellele ei ole üht kindlat vastust, kuna see sõltub konkreetsest töökohast ja tööandjast. Mõned ettevõtted otsivad eesti ja vene keelt kõnelevaid spetsialiste, teised aga vajavad veatut inglise keelt rääkivaid inimesi. Uurige ametikohti ja konkreetseid ettevõtteid, mis võiksid teile huvi pakkuda ja veenduge, kas teil on soovitud keeleoskus olemas.

Igal juhul on aga kasulik omandada igapäevaeluks vajalik ja kasulik põhiline eesti keele oskus. Keele õppimiseks on Eestis häid võimalusi. Näiteks on võimalik osaleda riigi poolt pakutaval tasuta Settle in Estonia keelekursusel, mis annab baasteadmised selleks, et alustada igapäevast suhtlemist eesti keeles. Lisateavet leiate siit: https://www.settleinestonia.ee/. Soovitame osaleda ka töö- ja ettevõtlusmooduli koolitusel, mis on mõeldud Eestisse töö või ettevõtluse eesmärgiga saabuvatele välismaalastele, pakkudes kasulikku infot nii töötamise, töökultuuri, nõustamise, tööandjate, maksusüsteemi jne kohta.

IT on mitmekesine ja võimalusterohke

Kui mõtlete, kas asuda õppima ja/või töötama IT-valdkonnas, siis tasub teada, et tegemist on väga universaalse valikuga, sest enam ei olegi peaaegu ühtki eluvaldkonda, kus arvutitel ja muul tehnoloogial ei oleks olulist tähtsust.

Tänapäeval ongi paljud tööülesanded delegeeritud arvutitele (ka robotitele), kuid vajadus nutika inimmõistuse järele ei kao kuhugi.

Vastupidi – IT-alal tekib juurde üha uusi põnevaid ja väljakutseid esitavaid töökohti. Oluline on vaid see, et selle ala vastu oleks huvi ja soov end pidevalt arendada ning uuendustega kaasas käia. Kui teha valik IT kasuks, siis ei ole see valik kindlasti mitte lõplik ja ühekordne, kuna karjäär võib areneda mitmes suunas ja kõik on pidevas muutumises.