Eesti tervishoiusüsteemi tutvustav praktiline infomaterjal

Uude riiki kolides on esimesi olulisi lahendamist vajavaid küsimusi seotud tervisega. Kuhu pöörduda, kui vajan arstiabi? Kuidas on korraldatud kohalik tervishoiusüsteem ja millised on minu võimalused välismaalasena? Võttes arvesse olukorda maailmas seoses uue koroonaviirusega, on need küsimused praegu veelgi asjakohasemad.

Terviseameti, Haigekassa, Siseministeeriumi ja mitme teise partneri koostöös valmis äsja uus infomaterjal inglise ja vene keeles, mis vastab neile ja mitmetele teistele küsimustele.

Põhjalikumalt saad lugeda järgmistel teemadel:

  • COVID-19 koroonaviiruse pandeemia Eestis, sh kuidas käituda nakatumise (või selle kahtluse) korral;
  • kuidas on üles ehitatud Eesti tervishoiusüsteem ja kuhu millise tervisemurega pöörduda;
  • kuidas leida perearsti ja mis on perearsti roll;
  • kuidas on korraldatud tervisekindlustus ja kellel on õigus riiklikule ravikindlustusele;
  • kuidas jälgitakse laste tervist ja kuidas on korraldatud vaktsineerimine;
  • kuidas toimub raseduse jälgimine, millised uuringud lapseootel emadele tehakse ja kust leiab infot peretoetuste- ja hüvitiste kohta;
  • kuhu pöörduda vaimse tervise muredega.

Materjale saad lugeda ja alla laadida siin:
ENG: Healthcare in Estonia 2020
RU: Здравоохранение в Эстонии 2020 г

Settle in Estonia blogist leiad lühikese kokkuvõtliku info, kuidas sügisesel viiruste hooajal abi saada: Kuidas hoida oma tervist sügisel? 

Lisaks asus märtsist Terviseametis tööle nõustaja, kelle peamiseks ülesandeks on pakkuda konsultatsiooni uussisserändajatele, aga ka inglise/vene keelt kõnelevatele juba Eestis elavatele inimestele. Kui Sul on probleeme perearsti leidmisel või nimistusse registreerimisel või vajad abi muudes üldarstiabi puudutavates küsimustes, võta ühendust Andrei.Petuhhov@terviseamet.ee, tel 794 3572.